Fundacja Hipoterapia - O fundacji. Hipoterapia, fundacja, dzieci.

O fundacji

O fundacji

MISJA:

Pragniemy świata bez barier dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

Dlatego pomagamy w znoszeniu barier, jakie są w dziecku oraz tych, które są w świecie.

Nasza Fundacja poszukuje nowych form terapii, udoskonala je i wypracowuje wysokie standardy terapeutyczne.

Tradycyjne metody terapii realizujemy w nowoczesny sposób, jednocześnie sięgając po nowatorskie narzędzia i technologie wspierające pracę terapeutyczną.

Łączymy ludzi nauki z doświadczonymi terapeutami, by mogli wspólnie wypracowywać nowe rozwiązania wspomagające rozwój dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Intensywnie działamy na polu społecznym, by świat wokół nas był przyjazny osobom z niepełnosprawnościami.

WIZJA:

Być wiodącą organizacją, która odkrywa i popularyzuje najnowsze metody rehabilitacji i terapii.

Wierzymy, że postęp technologiczny przyczyni się bezpośrednio do coraz lepszego funkcjonowania osób z niepełnosprawnością we współczesnym świecie. W przyszłości to właśnie postęp w medycynie i terapii zniesie wszelkie bariery w świecie, z jakimi dziś borykają się miliony ludzi.

Chcemy inspirować terapeutów do sięgania po coraz to nowsze metody terapii, korzystania z najnowszych technologii w celu usprawnienia swojej pracy i osiągania coraz lepszych efektów terapeutycznych.

Tworzymy nowe miejsce na mapie Polski . W Forcie, który dzierżawimy, pragniemy stworzyć miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością, w którym będą czuć się jak w domu. Chcemy, by mogli w nim integrować się ze społeczeństwem, realizować się jako artyści, ale i jako pracownicy.

Fort będzie również miejscem – laboratorium nowych metod i terapii. Miejscem spotkań ludzi nauki i terapeutów, na tyle entuzjastycznych , by chcieć połączyć swoje siły w twórczych poszukiwaniach

HISTORIA:

Kiedy w 1989 roku zaczęliśmy rozpowszechniać w Polsce hipoterapię jako niezwykle skuteczną metodę terapii, nie sądziliśmy, iż teraz pozostanie nam już tylko polecanie najlepszych ośrodków i hipoterapeutów.

Obecnie nie ustajemy w poszukiwaniu nowych form terapii, stosujemy z powodzeniem terapię z tabletem, trening społeczny w parach, arteterapię.

Widzimy niespodziewane postępy wśród naszych podopiecznych.

Od lat wspieramy całe rodziny osób z niepełnosprawnością w zakresie kompleksowego doradztwa. Pomagamy im odnaleźć się w gąszczu przepisów różnych struktur państwowych i organizacyjnych, gdzie mogą znaleźć konkretną pomoc i wsparcie.

fundacja hipoterapia, dzieci niepełnosprawne, rozwój psychoruchowy, terapeuci, nowoczesne metody, nowe terapie, hipoterapia, arteterapia, szkolenie instruktorów hipoterapii, integracja, terapia z tabletem, trening społeczny, wsparcie rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi, dzieci