Fundacja Hipoterapia - Darowizny dla organizacji. Hipoterapia, fundacja, dzieci.

Darowizny dla organizacji

Darowizny dla organizacji

2014-12-19

W związku z tym, że zbliża się koniec roku przygotowaliśmy kilka informacji na temat darowizn przekazywanych organizacjom pozarządowym.

Czy wiecie, że …. przekazując darowiznę finansową na konto organizacji pozarządowej można skorzystać z odliczenia podatkowego?

Organizacja nie musi nawet posiadać statusu OPP (w przeciwieństwie do przekazywania 1%)

Co należy zrobić żeby skorzystać z odliczenia w PIT?

Wystarczy wybrać organizację i przelać na jej konto pieniądze - w tytule wpisując na jakie cele statutowe przekazujecie darowiznę. Ważne jest by zachować potwierdzenie przelewu!

Zapraszamy Was na stronę wiadomosci.ngo.pl gdzie znajduje się bardzo przydatna infografika o darowiznach!

Kliknij!

darowizna, ngo.pl, Fundacja Hipoterapia