Fundacja Hipoterapia - "Hipoterapia. Fizjoterapia na koniu i przy koniu" Ingrid Strauß . Hipoterapia, fundacja, dzieci.

"Hipoterapia. Fizjoterapia na koniu i przy koniu" Ingrid Strauß

"Hipoterapia. Fizjoterapia na koniu i przy koniu" Ingrid Strauß

"Hipoterapia. Fizjoterapia na koniu i przy koniu" autorstwa doktor nauk medycznych Ingrid Strauß z Niemiec to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego zainteresowanego metodą rehabilitacji osób niepełnosprawnych z udziałem koni.

Fundacja Hipoterapia właśnie wypuściła na rynek najnowszą wersję "Hipoterapii", książki autorstwa dr n. med Ingrid Staruß pt. "Hipoterapia. Fizjoterapia na koniu
i przy koniu"
, (Wydanie 4, 163 strony, 279 ilustracji, format A4); poszerzoną, bogato ilustrowaną, uzupełnioną o studium przypadków i schematy zajęć oraz praktyczne porady.

Książka ma formę szczegółowego i fachowego kompendium wiedzy dla terapeutów, lekarzy, osób korzystających z hipoterapii i ich opiekunów. Ze względu na duże zapotrzebowanie, nakład poprzedniej edycji bardzo szybko się wyczerpał.

Autorka krok za krokiem wyjaśnia zasady wpływu terapeutycznej jazdy konnej na rozwój osób niepełnosprawnych (doświadczenie ruchowe jeźdźca), opisuje właściwą technikę (obciążenie konia, dosiad, oddychanie jeźdźca i in.), całość zaś uzupełniona jest ilustracjami obrazującymi opisane kwestie.

"Hipoterapia" systematyzuje cały dostępny zasób współczesnej wiedzy na temat tej formy rehabilitacji, dostarcza teoretycznej podbudowy zagadnienia i podkreśla znaczenie hipoterapii jako autonomicznej dziedziny wiedzy, sytuując ją na styku różnorakich dyscyplin.

Autorka szczegółowo charakteryzuje:

• wymagania wobec prawidłowego modelu pracy hipoterapeuty
  • wskazania oraz przeciwwskazania do terapii dla osób z różnymi typami niepełnosprawności
  • a także warunki, jakie powinien spełnić koń, by mógł współuczestniczyć w zajęciach.

Zarysowany przez Ingrid Strauß kontekst:

• wykorzystywania terapeutycznych efektów jazdy konnej w innych dziedzinach, takich jak medycyna, pedagogika, sport
  • informacje z zakresu historii jeździectwa, fizjoterapii
  • rozpatrywanie hipoterapii w świetle ustaleń Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności
    i Zdrowia uchwalonej przez WHO i.in.

sprawiają, że publikacja może pretendować do miana kompletnego podręcznika do hipoterapii i jako taka powinna znaleźć zastosowanie nie tylko w ośrodkach oferujących terapię na koniu, ale także w placówkach kształcących terapeutów.

Oddajemy w Państwa ręce książkę potrzebną, fachową i wartościową.
Autorytet Ingrid Strauß - doktora nauk medycznych od 1975 roku związanej z hipoterapią, zarówno jako praktyk, jak
i teoretyk - nie pozostawia co do tego wątpliwości.

KUPNO KSIAŻKI

Książkę w cenie 89,88 PLN (koszty wysyłki w cenie!) można kupić w naszym sklepie internetowym pod adresem: www.fundacja-hipoterapia.pl/ksiazka

Możliwy jest równiez zakup ksiązki w cenie 88 PLN (z kosztami przesyłki pocztowej) po dokonaniu wpłaty na konto Fundacji: Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie, ul. Pijarska 1, nr rachunku 25 1240 4533 1111 0010 2163 3570

W przypadku odbioru osobistego książki w biurze Fundacji (w Krakowie, przy ul. Dunajewskiego 5/29, od poniedziałku do piątku, w godz. od 8.00 do 15.30) cena wynosi 80 PLN.
Odbiór możliwy jest jedynie po wpłynięciu należności na konto Fundacji.

Serdecznie zapraszamy!

hipoterapia, książka, fundacja hipoterapia, podręcznik, Strauss, fizjoterapia na koniu